Гуманітарні виклики та соціальні наслідки військових дій на Сході України

Обкладинка збірника матеріалів

Пропонуємо Вашій увазі збірник матеріалів Круглого столу «Гуманітарні виклики та соціальні наслідки військових дій на Сході України», що відбувся за участю вітчизняних та зарубіжних учених і громадських діячів в ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України 22 вересня 2015 року.

Учасниками заходу були представники академічних установ та вищих навчальних закладів Києва, Сходу та Півдня України, зокрема, з Донецька, Маріуполя, Харкова, Одеси, Слов'янська, Сімферополя, а також з інших країн - Польщі, Болгарії, Канади, Австрії.

Коло обговорюваних на зібранні питань: геополітичні пріоритети й поведінкові стратегії людності окупованих та звільнених територій; освітня та мовно-культурна ситуація в країні за часів війни; соціальне облаштування та адаптація вимушених мігрантів; демографічні ризики, трудова міграція; «покинуті люди» окупованих та визволених територій; інформаційно-символічна сфера в умовах війни; шляхи подолання психологічних та соціальних травм; сучасні ідентифікаційні практики: історичний та ситуативний вимір; проблеми збереження культурної спадщини за умов військових дій.

Електронну версію даного збірника Ви можете завантажити за посиланням: http://www.etnolog.org.ua/pdf/stories/zbirnyky/2015/stil.pdf

доктор іст. наук, академік НАН України, директор ІМФЕ ім.М.Т.Рильського НАН України